Świeczki na grobie

Zadośćuczynienie za śmierć nienarodzonej wnuczki

Sąd II instancji utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego Szczecin – Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie z dnia 19 lutego 2020 r. (sygn. akt: I C 1076/16) zasadzający na rzecz powódki 20,000,00 PLN zadośćuczynienia za śmierć w wypadku drągowym jej nienarodzonej wnuczki. Pozwany zakład ubezpieczeń musi ponadto zapłacić na jej rzecz 16.118,46 PLN tytułem zwrotu kosztów procesu i zastępstwa procesowego w obu instancjach.

Opisana sprawa, to duży sukces CITO, a jednocześnie istotny krok w stronę zmiany praktyki orzeczniczej. Dotychczas, przyznanie zadośćuczynienia za śmierć nasciturusa, jak z języka łacińskiego określa się w terminologii prawniczej nienarodzone dziecko, stanowiło praktykę niezwykle rzadką. Nasze Biuro jednakże zdołało skutecznie wykazać łączące powódkę z wnuczką więzi, jej oczekiwania na przyszłość oraz – w konsekwencji – naruszone śmiercią wnuczki dobra osobiste.

Sprawy tego rodzaju każdorazowo stanowią duże wyzwanie z punktu widzenia wiedzy prawniczej. Wymagają empatii i zrozumienia. W CITO zawsze kierujemy się dobrem naszych Szanownych Klientów zachowując przy tym najwyższe standardy usług.

Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną jakimkolwiek zdarzeniem życia codziennego, koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatna poradę. Nie zwlekaj – dzwoń! Nasi konsultanci oczekują na Twój kontakt pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#oc #ac #nw #nnw #szkoda #szkodaosobowa #szkodanaosobie #dobraosobiste #naruszeniedóbrosobistych #śmierć #śmierćwwypadku #nasciturus #wypadek #kolizja #wypadeksmiertelny #polisa #ubezpieczenie #umowaubezpieczenia #zadośćuczynienie #odszkodowanie #świadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowań #ogólnewarunkiubezpieczenia #owu #cito