Upadek drzewa na pojazd – konar spadł na sammochód, uzyskaj odszkodowanie

Upadek drzewa na pojazd. Co zrobić aby uzyskać odszkodowanie na przykładzie wygranej sprawy

W lipcu 2020 roku na pojazd naszego Szanownego Klienta spadł konar drzewa, za którego stan odpowiedzialność ponosiła Gmina Miasto Szczecin. W dniu 29 marca 2022 r. Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie, w sprawie o sygn. IC 122/22 zasądził pełną kwotę należnego odszkodowania, odsetki oraz zwrot wszystkich poniesionych kosztów sądowych.

Oprócz opisania samej wygranej, chcemy wskazać podstawowe kroki, które naszym zdaniem warto podjąć w sytuacji kiedy podobne zdarzenie będzie udziałem, któregoś z Państwa.

Po pierwsze bezpośrednio po zdarzeniu należy sporządzić szczegółową dokumentację zdjęciową miejsca zdarzenia oraz co istotniejsze, konaru drzewa i jego pnia, aby udowodnić jego zły stan, co w dalszej kolejności pozwoli doprowadzić do przyjęcia odpowiedzialności cywilnej przez zarządcę terenu, na którym dane drzewo się znajdowało.

Po drugie warto zlecić sporządzenie opinii specjaliście z zakresu dendrologii, który w oparciu o oględziny drzewa lub przedstawionej dokumentacji zdjęciowej, będzie w stanie opisać stan drzewa i przyczyny danego zdarzenia.

Po trzecie warto zgłosić się do Cito, gdzie doświadczony Zespół, pozwoli uzyskać dla Was pełną kwotę należnego odszkodowania.

#odszkodowanie #zadośćuczynienie #wypadek #leczenie #cito #szczecin #szczecincity #wszczecinie