Rozbity samochód marki Mazda, rynkowy ubytek wartości

Rynkowy ubytek wartości

Jeżeli miałeś szkodę z polisy OC drugiego kierującego i naprawiłeś (aś) samochód w serwisie, sprawdź czy nie należy Ci się dodatkowe odszkodowanie. Ubezpieczyciel na pewno Ciebie o tym nie poinformuje.

Oczywistym jest fakt, iż po dokonaniu naprawy powypadkowej każde auto traci część ze swojej wartości rynkowej. Wysokość utraty ubytku wartości zależy od rozmiaru przeprowadzonej naprawy i niestety nie przysługuje bezwzględnie każdemu właścicielowi. Pojazd musi spełniać łącznie 4 warunki:

  1. pojazd może być użytkowany maksymalnie do 6 lat, bądź 3 lat w przypadku pojazdu ciężarowego,
  2. musi to być pierwsza szkoda na tym pojeździe,
  3. naprawa powinna zostać udokumentowana fakturami.

Jeżeli nie jesteś właścicielem pojazdu, a jedynie go leasingujesz, nie przekreśla to w żaden sposób prawa do otrzymania odszkodowania.

CITO s.c. Dochodzenie Odszkodowań dysponuje wykwalifikowaną kadrą, która przy współpracy z certyfikowanymi rzeczoznawcami techniki samochodowej szybko pomoże w ustaleniu czy należy Ci się dodatkowe odszkodowanie po naprawie samochodu i ustali wysokość tego odszkodowania.

Pamiętaj, że ubezpieczyciel podczas likwidacji Twojej szkody nie poinformuje Ciebie o wszystkich Twoich prawach i sam nie przyzna dodatkowego odszkodowania z tytułu rynkowego ubytku wartości pojazdu po szkodzie.

Nie zwlekaj – dzwoń! Nasi konsultanci oczekują na Twój kontakt pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#oc #ac #szkoda #szkodanapojeździe #wypadek #kolizja #szkodacałkowita #szkodaczęściowa #odszkodowanie #swiadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowan #polisa #umowaubezpieczenia #ogólnewarunkiubezpieczenia #owu #cito