Czy warto wykupić ubezpieczenie szkolne

Rok szkolny za pasem. Czy warto wykupić ubezpieczenie szkolne?

Jak co roku, na początku pierwszego semestru szkoły oferują wykupienie polisy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dla naszych pociech. Oferta kusi niską składką i złudnym poczuciem bezpieczeństwa. Niestety grupowe polisy szkolne cechują się znikomą sumą ubezpieczenia i niekorzystnymi ogólnymi warunkami umowy. Dla przykładu, jeśli podopieczny złamie rękę podczas lekcji wychowania fizycznego, rodzic może liczyć na odszkodowanie w granicach 200,00 – 600,00 PLN, a to dlatego, że uszczerbek na zdrowiu dziecka zostanie ustalony w oparciu o tabelę norm oceny procentowej zawartą w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Tabele te nie przewidują niestety wysokich wartości procentowych, a to przekłada się na bardzo niskie świadczenia odszkodowawcze.

Znacznie korzystniejszym będzie samodzielne wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia o wysokiej sumie i lepszych warunkach. Oczywiście przekłada się to na wysokość składki, ale i na wysokość ewentualnych świadczeń odszkodowawczych. Co więcej, taka polisa zabezpieczy dziecko przed znacznie szerszym zakresem ryzyk i obowiązywać będzie również poza szkołą.
Jeżeli Twoja pociecha uległa nieszczęśliwemu wypadkowi, nie zapomnij zgłosić się do CITO po bezpłatną poradę. Ocenimy, czy przyznane świadczenie nie zostało zaniżone i przeprowadzimy Cię przez dalszy proces likwidacji szkody oszczędzając Ci niepotrzebnego stresu.
Nie zwlekaj – dzwoń! Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10 do 18.

#ubezpieczenie #ubezpieczenieszkolne #nnw #oc #ocwzyciuprywatnym #szkoda #wypadek #nieszczesliwywypadek #odszkodowanie #swiadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowan #cito