Zima, parkowa alejka

Odpowiedzialność za upadek na oblodzonej nawierzchni

Okres jesienno – zimowy, to czas zwiększonego ryzyka doznania kontuzji na oblodzonej lub zaśnieżonej nawierzchni. Gdy temperatura spada poniżej zera i na chodnikach pojawia się lód, zarządcy powinni pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników ruchu. Mowa tu oczywiście o regularnym odśnieżaniu ciągu pieszego, ale i o stosowaniu środków odmrażających, takich jak sól, czy chociaż zmniejszających śliskość nawierzchni, jak, np. piasek. To na zarządcy chodnika spoczywa odpowiedzialność za ewentualne szkody powstałe w związku z zaniechaniem zadbania o bezpieczeństwo pieszych. Wina bowiem nie polega tylko na określonym zawinionym działaniu, ale i na niepodjęciu działań, które w danej sytuacji są od zarządcy wymagane, a więc zaniechaniu. Sytuacja ulega zmiennie, gdy zarządca wykaże, że zadanie dbania o stan nawierzchni chodnika zlecił profesjonalnej firmie zewnętrznej. Wówczas do odpowiedzialności pociągnięty powinien zostać wskazany przez zarządcę przedsiębiorca.

Nie musisz bać się zimy, bo masz pod ręką CITO! Jeśli przytrafiło Ci się zimowe nieszczęście, zgłoś się do nas po bezpłatną poradę. Nasi specjaliści Czekaja na Twoje zgłoszenie! Nie zwlekaj – dzwoń! Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#oc #nnw #wypadek #nieszczęśliwypadek #szkoda #szkodanaosobie #uraz #kontuzja #złamanie #zwichnięcie #ubezpieczenie #polisa #upadek #poślizgnięcie #chodnik #nieodśnieżonychodnik #oblodzonychodnik #jesień #zima #lód #śnieg #szkodanaosobie #szkodaosobowa #zadośćuczynienie #odszkodowanie #świadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowań #cito