Wakacje, plaża, morze

Nieudane wakacje z biurem podróży? Domagaj się rekompensaty!

Wakacje kojarzą się nam z odpoczynkiem od pracy, codziennych obowiązków i stresu. Co w przypadku gdy nasz wymarzony urlop będzie jednym wielkim koszmarem, w którym nic nie przypomina obrazków czy zdjęć z katalogu biura podróży? Wtedy przysługują Ci roszczenia z powodu nieudanego urlopu, o które możesz się ubiegać od biura podróży.

Każdego roku tuż po sezonie wakacyjnym odwiedzają nas Klienci rozczarowani wyjazdem wakacyjnym. Najczęściej sprawy przez nas prowadzone dotyczą:

  • zmiana daty wylotu i powrotu,
  • konieczność zmiany hotelu,
  • standard hotelu nieadekwatny do ofertowego,
  • standard posiłków nieadekwatny do ofertowego.

Pomimo, że podpisana przez nas w biurze podróży umowa jest umową specyficzną (świadczenie na rzecz Klienta jest realizowane przez różne podmioty) za wykonanie wszystkich świadczeń z umowy odpowiedzialność ponosi organizator, czyli biuro podróży czy touroperator. Nie może on bronić się przed odpowiedzialnością wskazując, że za standard hotelu odpowiada hotel, więc to nie on zawinił.

W przypadku dochodzenia odszkodowania za nieudany urlop z pomocą przychodzi Tabela Frankfurcka, która zawiera zestawienie określające w jakiej wysokości można dochodzić odszkodowania za niewykonanie umowy o świadczenie usług turystycznych we wskazanym zakresie. Tabela zawiera obiektywne wady, takie jak odległość od plaży (5-15% ceny wycieczki), jak również wady subiektywne, takie jak monotonny jadłospis (5% ceny wycieczki).

Należy jednak wskazać, że wartości wskazane w Tabeli Frankfurckiej nie są wiążące dla sądów. Fakt na czym polegały różnice, jaka była ich uciążliwość i długotrwałość, oraz jak zareagowało biuro podróży na wieść o zaistniałych niedogodnościach, będą mieć duże znaczenie przy ustaleniu wysokości odszkodowania.

Jesteś rozczarowany Twoim urlopem? Skontaktuj się z nami, zleć nam sprawę, uzyskaj odszkodowanie!

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10 do 18.

#urlop #wakacje #wczasy #podróż #turystyka #turysta #turystka #wyjazd #kolonie #biuropodróży #imprezaturystyczna #tabelafrankfurcka #hotel #pensjonat #szkoda #ubezpieczenie #wypadek #nieszczęśliwywypadek #odszkodowanie #zadośćuczynienie #świadczenieodszkodowawcze #odwołanylot #odwołanyprzejazd #odwołanytransport #cito