Wygrana sprawa, dopłata wyniosła 15 106 zł.

Kolizja z udziałem dzikiej zwierzyny?

Potrącenie dzika, czy sarny na drodze publicznej wcale nie oznacza, że otrzymasz odszkodowanie na naprawę pojazdu. Aby uchylić się od odpowiedzialności za Twoją szkodę wystarczy, że zarządca terenu wykaże, że spełnił określone prawem warunki. W takiej sytuacji pozostaje Ci jedynie zgłoszenie szkody w ramach własnej polisy auto casco, a to wiąże się, m. in. z utratą zniżek za tzw. „bezszkodowość”.

Podobny pech spotkał jedną z naszych Szanownych Klientek, której pod koła samochodu wbiegł dzik. Niebawem za zwierzęciem pojawił się myśliwy. Na miejsce zdarzenia wezwano Policję. Poszkodowana podjęła następnie samodzielną próbę uzyskania odszkodowania. Ponieważ spotkała się z odmową, zgłosiła się z prośbą o pomoc do CITO. Nasze Biuro ustaliło, że w chwili zdarzenia odbywało się polowanie zbiorowe. Nagonka wypłoszyła zwierzynę, w tym nieszczęsnego dzika, który wpadł pod samochód naszej Klientki. CITO zgłosiło szkodę właściwemu kołu łowieckiemu, a zgłoszenie przekazano dalej ubezpieczycielowi. Pomimo tak oczywistych okoliczności wypadku, zakład ubezpieczeń nie uznawał swojej odpowiedzialności gwarancyjnej. Nasze Biuro jednakże nie dało za wygraną i na skutek podjętych działań prawnych zdołało uzyskać na rzecz poszkodowanej kwotę 15.106,21 PLN tytułem odszkodowania.

Masz identyczny problem? Nie martw się, pomożemy! Jeżeli interesuje Cię szybkie i bezstresowe zakończenie sprawy, zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Rzetelnie przeanalizujemy Twoją sprawę i przeprowadzimy Cię przez żmudny proces likwidacji szkody.

Nie zwlekaj – dzwoń! Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl