Rozbity samochód, kolizja

Kolizja nie z Twojej winy? Nic strasznego!

Kolizja nie z Twojej winy? Nic strasznego! Oto, co musisz wiedzieć, aby sobie nie zaszkodzić:

  1. Koniecznie wezwij Policję. Podstawą do wypłaty odszkodowania jest również spisane przez sprawcę oświadczenie, ale musisz wiedzieć, że ubezpieczyciel poprosi go o potwierdzenie jego treści. Bardzo często nieuczciwi sprawcy zaprzeczają okolicznościom zdarzenia podanym w oświadczeniu twierdząc, że dokument podpisali w stresie i wzburzeniu. W takiej sytuacji możesz nie uzyskać należnego Ci odszkodowania i zostaniesz z problemem oraz wydatkami.
  2. Upewnij się, że uszkodzeniu uległ jedynie samochód. Często podczas kolizji dochodzi również do usterki przewożonych w pojeździe przedmiotów osobistych (telefonu komórkowego, laptopa, odzieży itp.). W takiej sytuacji warto zabezpieczyć przyszłe roszczenia odszkodowawcze i zgłosić wszystkie uszkodzone przedmioty do protokołu policyjnego.
  3. Jeżeli Twoje auto wymaga holowania, w pierwszej kolejności zadzwoń na infolinię ubezpieczyciela sprawcy i poproś o zorganizowanie lawety. Jeżeli ten nie udzieli Ci pomocy w tym zakresie albo prognozowany czas oczekiwania na pomoc drogową miałby być uciążliwie długi, zorganizuj hol samodzielnie albo skontruj się z CITO. Pamiętaj jednak, żeby koniecznie wziąć fakturę za usługę – należy Ci się zwrot kosztów holowania!
  4. Jeżeli na skutek kolizji odczuwasz jakikolwiek ból, czy dyskomfort, to nigdy tego nie lekceważ! Bardzo często pod wpływem adrenaliny nie odczuwamy skutków zderzenia na swoim ciele i nie jesteśmy świadomi, że z pozoru drobny ból może oznaczać znacznie poważniejsze obrażenia wewnętrzne, takie jak, np. uszkodzone organy, wstrząśnienie mózgu, czy skręcenie mięśni przykręgosłupowych. Każdy niepokojący objaw wymaga konsultacji lekarskiej, dlatego z miejsca zdarzenia udaj się prosto na najbliższy Szpitalny Oddział Ratunkowy.
  5. Zgłoś się do CITO po pomoc w uzyskaniu należnego Ci odszkodowania!

Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, a unikniesz wielu nieprzyjemności związanych z likwidacją Twojej szkody. Koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Nie zwlekaj – dzwoń! Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail: biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 16:30, a w czwartki od 10 do 18.

#oc #kolizja #wypadek #stluczka #szkoda #szkodanapojezdzie #ubezpieczenie #odszkodowanie #zadoscuczynienie #swiadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowan #cito