Dzień, dymiący komin, szkoda chemiczna

44.102,40 zł za tzw. „szkodę chemiczną” na pojeździe

Kolejny sukces CITO w walce przeciwko jednemu z polickich zakładów chemicznych, odpowiedzialnemu za chemiczną korozję powłok lakierniczych pojazdów. Sąd Rejonowy Szczecin – Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie w postępowaniu o sygn. akt I C 1114/20 zasądził na rzecz jednej z naszych Szanownych Klientek kwotę 44.102,40 zł odszkodowania i kosztów zastępstwa procesowego, uznając tym samym za zasadne całościowe lakierowanie jej samochodu. Pozwany zakład nie tylko nie przyznawał się do winy w zaistnieniu szkody, ale i usiłował nieudolnie wykazać, że do usunięcia szkody wystarczy czyszczenie i polerowanie auta.

Chemiczne uszkodzenie lakieru samochodowego, to problem doskonale znany mieszkańcom Polic i osobom, które w tym mieście często przebywają. Do powstania szkody dochodzi na skutek opadu cząsteczek chemicznych emitowanych przez jeden z zakładów funkcjonujących lokalnie. Zakład ten uporczywie uchyla się od odpowiedzialności, choć jeszcze kilka lat temu chętnie wypłacał odszkodowania za pośrednictwem swojego ubezpieczyciela. Aktualnie jedyną skuteczną drogą uzyskania świadczenia za szkodę jest skierowanie sprawy do sądu.

Masz podobny problem? Zgłoś się do CITO s.c. Dochodzenie Odszkodowań po bezpłatną poradę. Nie zwlekaj – dzwoń! Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.
#oc #szkoda #szkodachemiczna #szkodanalakierze #ubezpieczenie #odszkodowanie #świadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowań #police #zakladychemicznepolice #cito