Deser lodowy

Zadośćuczynienie za zatrucie pokarmowe

Stołując się poza domem narażamy się na ryzyko zjedzenia czegoś nieświeżego, czy też przyrządzonego bez zachowania zasad higieny. Choć większość restauracji dba o jakość serwowanych dań, to jednak wciąż zdarzają się lokale nastawione jedynie na zysk – szczególnie w okresie wakacyjnym. Do zatruć pokarmowych może dojść również w restauracjach hotelowych, lodziarniach, cukierniach, a nawet podczas korzystania z publicznych kąpielisk i łaźni. Każdego roku w mediach pojawiają się także informacje o dolegliwościach żołądkowych całych grup kolonijnych, które zatruły się na obozowej stołówce. W każdym z tych przypadków poszkodowanemu należne jest zadośćuczynienie za doznaną krzywdę oraz związane z nią świadczenia odszkodowawcze takie jak zwrot kosztów leczenia, dojazdów do placówek medycznych itp. Niestety sprawy tego rodzaju należą do trudnych z punktu widzenia dowodowego. Dlatego też, w razie zatrucia pokarmowego, należy jak najszybciej stawić się do lekarza, a jeśli dolegliwości wiążemy z wczorajszą kolacją, czy pobytem na basenie, koniecznie trzeba zawiadomić służby sanitarne (tzw. „sanepid”). Dopiero kompletna dokumentacja medyczna oraz protokoły kontroli sanitarnej pozwolą wykazać kto jest sprawcą zatrucia.

Jeżeli jesteś osobą, której przytrafiło się podobne nieszczęście, koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Nie zwlekaj – dzwoń! Nasi konsultanci oczekują na Twój kontakt pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#oc #nw #nnw #szkoda #szkodaosobowa #szkodanaosobie #zatrucie #zatruciepokarmowe #dolegliwościżołądkowe #obrażenia #obrażeniaciała #nieszczęśliwywypadek #zadośćuczynienie #odszkodowanie #świadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowań #zanżoneodszkodowanie #zaniżonezadośćuczynienie #cito