Nierówno osadzona studzienka

Wystająca płyta chodnikowa, zbyt wysoki krawężnik albo nierówno osadzona studzienka?

Zarządca chodnika, czy jezdni odpowiada za szkody, które powstały w wyniku zaniedbań w utrzymaniu prawidłowego stanu nawierzchni. A zatem, jeśli pieszy idąc chodnikiem potknie się o nierówne płyty, czy wystającą studzienkę i na skutek upadku dozna urazu, ma prawo żądać zadośćuczynienia od tego, kto za utrzymanie chodnika odpowiada.

Jedna z naszych Szanownych Klientek idąc chodnikiem potknęła się o wystającą pokrywę studzienki kanalizacyjnej i upadła z impetem doznając urazu w postaci zwichnięcia obręczy barkowej. Ponieważ zarządca uporczywie uchylał się od uznania swojej odpowiedzialności, zgłosiła się z prośbą o pomoc do CITO. Nasze Biuro, w wyniku podjętych działań prawnych, zdołało uzyskać na jej rzecz świadczenie odszkodowawcze w wysokości 18.500,00 zł. Na nic zdały się tłumaczenia ubezpieczyciela winowajcy, o tym, że to poszkodowana powinna była uważać, że miała nieodpowiednie obuwie, że teren, na którym doszło do powstania szkody był jej bardzo dobrze znany. CITO wykazało, że do uszkodzenia ciała naszej Klientki doszło z wyłącznej winy zarządcy, ponieważ do jego obowiązków należy w szczególności zadbanie o dobry stan nawierzchni oraz bezpieczeństwo użytkowników chodnika.

Jeśli spotkała Cię podobna sytuacja, zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Pamiętaj, że jako pieszy masz prawo wymagać, aby chodniki i drogi były utrzymane w dobrym stanie. Nie wierz zarządcy i jego ubezpieczycielowi, że upadek nastąpił z Twojej winy!

Nie zwlekaj – dzwoń! Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: +48 91 483 70 14 bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail: biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 16:30, a w czwartki od 10 do 18.

#chodnik #droga #ścieżkarowerowa #drogarowerowa #ciagpieszych #studzienka #oc #nnw #zarządca #szkoda #szkodanachodniku# #ubezpieczenie #wypadek #nieszczesliwywypadek #odszkodowanie #zadoscuczynienie #swiadczenieodszkodowawcze #potkniecie #upadek #cito