Ocean, statki, góry w tle

Wakacje w pandemii

Rozpoczął się sezon wakacyjny, który po raz kolejny stoi pod znakiem pandemii COVID-19. Wprawdzie w tym roku sytuacja zdaje się powoli wracać do normalności, to jednak wciąż nasze plany urlopowe są niepewne. Chyba każde z nas marzy o wakacyjnym wyjeździe. Jedni szykują się do wycieczek zagranicznych, drudzy wolą swój czas wolny spędzić w kraju. O ile sytuację tych drugich można z pewnością określić jako stabilniejszą i pewniejszą, o tytle ci drudzy muszą pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które mogą pokrzyżować ich plany. Do CITO bardzo często zgłaszają się osoby, które podjęły ryzykowną decyzję o wycieczce zagranicznej w dobie pandemii i napotkały na wczasach szereg niedogodności, które odebrały im radość z wakacji.

O czym zatem należy pamiętać, żeby uniknąć nieprzyjemności? CITO radzi, aby:

  • w pierwszej kolejności zaznajomić się z aktualną listą obostrzeń i restrykcji w kraju destynacji wycieczki oraz w państwach, przez które będziemy przejeżdżać. Warto sprawdzić również, czy Polska w tych krajach nie widnieje na liście krajów zaostrzonego rygoru sanitarnego. Może okazać się bowiem, że oprócz wczasów, czekać będzie nas dodatkowa kwarantanna i to niekoniecznie już po powrocie do domu!
  • zawsze mieć przy sobie wynik aktualnego testu na obecność przeciwciał SARS-CoV-2. W większości przypadków ruch graniczny i lotniczy wymaga testu wykonanego najpóźniej na 72 godz. przed podróżą. Należy jednakże dowiedzieć się wcześniej, czy gdzie ś po drodze nie będzie wymagany test aktualniejszy, a więc zrobiony maksymalnie 48 albo nawet 24 godz. przed wyjazdem.
  • śledzić na bieżąco wszelkie zmiany w restrykcjach w krajach, w których zamierzamy przebywać, jak i w Polsce. Pozwoli to uniknąć niemiłej niespodzianki w postaci, na przykład niewpuszczenia nas na pokład samolotu powrotnego do kraju.
  • zadbać o odpowiednie ubezpieczenie podróży. Dzięki polisie znacznie łatwiej będzie nam odzyskać ewentualne koszty niewykorzystanych lotów, czy noclegów. Ubezpieczenie ponadto obejmie nas ochroną w razie nieszczęśliwego wypadku, choroby albo zagubienia bagażu.

Jeżeli mimo wszelkich starań i ostrożności i tak spotkało Cię jakieś wakacyjne nieszczęście, koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Ocenimy Twój przypadek, a następnie pomożemy uzyskać stosowne odszkodowane. Nasi konsultanci oczekują na Twój kontakt pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#wakacje #urlop #wycieczka #wycieczkazagraniczna #podroz #biuropodrozy #lato #szkoda #lot #samolot #ubezpieczenie #polisa #ubezpieczeniepodrozy #covid #covid_19 #sars_cov_2 #pandemia #koronawirus #wypadek #nieszczesliwywypadek #odszkodowanie #zadoscuczynienie #dochodzenieodszkodowan #cito