Ubezpieczyciel vs Sąd

Ubezpieczyciel = 5.000,00 PLN, ugoda sądowa = 45.000,00 PLN

Jedna z naszych Szanownych Klientek jadąc rowerem została potrącona przez samochód, w wyniku czego doznała obrażeń ciała skutkujących trwałym uszczerbkiem na jej zdrowiu fizycznym oraz psychicznym. Do zdarzenia doszło w wyniku skrajnej nieodpowiedzialności kierowcy, który stracił panowanie nad pojazdem, ponieważ do kabiny wleciała mu osa. Zamiast zatrzymać samochód, kierujący wpadł w panikę i skupił się na usunięciu natrętnego owada doprowadzając w rezultacie do fatalnego w skutkach wypadku.

Poszkodowana zgłosiła się z prośbą o pomoc w uzyskaniu świadczeń odszkodowawczych do CITO. Nasze Biuro zgłosiło szkodę ubezpieczycielowi sprawcy wypadku, ten zaś uznał swoją odpowiedzialność i przyznał na rzecz naszej Szanownej Klientki zadośćuczynienie w rażąco zaniżonej kwocie 5.000,00 PLN. Ponieważ zakład ubezpieczeń uporczywie uchylał się od zmiany stanowiska, sprawa została skierowana na drogę postępowania sądowego. W toku procesu wydana została niekorzystna dla ubezpieczyciela opinia biegłego, po której pozwane towarzystwo ubezpieczeń zaproponowało zawarcie ugody na kwotę 45.000,00 PLN dopłaty do dotychczas przyznanego świadczenia. Tym samym, łącznie CITO zdołało uzyskać na rzecz poszkodowanej sumę 50.000,00 PLN zadośćuczynienia, proporcjonalnie do ustalonego przez biegłego stopnia trwałego uszczerbku na jej zdrowiu.

Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną jakimkolwiek zdarzeniem losowym życia codziennego wiedz, że ubezpieczyciel niemal na pewno zaniżył wypłacone Ci odszkodowanie. Nie trać nadziei! Jeżeli od decyzji ubezpieczyciela nie minęły jeszcze trzy lata, a w niektórych przypadkach nawet dwadzieścia, zgłoś się do CITO po bezpłatna poradę. Pozwól, że ocenimy Twój przypadek, a następnie pomożemy uzyskać uczciwe świadczenie. Nie zwlekaj – dzwoń! Nasi konsultanci oczekują na Twój kontakt pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#OC #AC #NNW #ubezpieczenie #ubezpieczeniemieszkania #ubezpieczeniemienia #polisa #szkoda #szkodanapojezdzie #szkodakomunikacyjna #szkodanaosobie #odszkodowanie #zadoscuczynienie #swiadczenieodszkodowawcze #zanizoneodszkodowanie #dochodzenieodszkodowan #cito