Ubezpieczyciel 1700 PLN, Sąd 26946 PLN

Ubezpieczyciel = 1.700,00 PLN, Sąd = 26.946,93 PLN

Naprawa pojazdu tylko z uwzględnieniem cen oryginalnych części zamiennych oraz uśrednionych stawek za robociznę na rynku lokalnym miejsca zamieszkania poszkodowanego! To podstawowa zasada szacowania wysokości szkody na pojeździe po kolizji komunikacyjnej. Poszkodowany ma każdorazowo otrzymać ekwiwalent wysokości szkody, przy czym to wyłącznie od jego woli zależy, czy pojazd ten naprawi, czy też otrzymane odszkodowanie przeznaczy na zupełnie inny cel. Rolą odszkodowania jest bowiem wyrównanie straty w majątku poszkodowanego, jaka powstała na skutek szkody. Skoro po kolizji uszkodzeniu uległy elementy auta o wartości, przykładowo 10.000,00 PLN, to o tę kwotę właśnie zubożał majątek poszkodowanego, taką kwotę odszkodowania ma on otrzymać i wreszcie – to on zdecyduje, co z tą kwotą zrobić. Proste, prawda? My to wiemy, ubezpieczyciele niekoniecznie. Po raz kolejny zakładowi ubezpieczeń musiał to wyjaśnić Sąd, tym razem Sąd Rejonowy w Świnoujściu, w łącznie dwóch postępowaniach o sygn. akt: IC 767/20 i I Nc 848/21, z których drugie zakończone zostało ugodą zawartą jeszcze przed pierwszą rozprawą – pozwany ubezpieczyciel wiedział, że nie ma szans i przystał na wcześniejszą formę zakończenia sprawy.

Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną jakimkolwiek zdarzeniem losowym życia codziennego, koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Nie zwlekaj – dzwoń! Nasi konsultanci oczekują na Twój kontakt pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#oc #ac #nw #nnw #szkoda #szkodanapojeździe #szkodakomunikacyjna #szkodanamieniu #szkodarzeczowa #szkodanaosobie #szkodaosobowa #wypadek #kolizja #szkodacałkowita #szkodaczęściowa #nieszczęśliwywypadek #pojazdzastępczy #autozastępcze #zalanie #pożar #odszkodowanie #zadośćuczynienie #swiadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowan #polisa #umowaubezpieczenia #ogólnewarunkiubezpieczenia #owu #cito