samoloty na płycie lotniska

Ubezpieczenia podróżne w dobie pandemii

Pierwsze województwa rozpoczęły już ferie zimowe. To niestety kolejne już śnieżne wakacje w cieniu pandemii COVID-19. Ryzyko zarażenia oraz nieustannie zmieniające się restrykcje prawne zmuszają nas do ostrożniejszego i bardziej szczegółowego planowania podróży, zwłaszcza wycieczek zagranicznych. Na szczęście co raz bardziej popularne stają się polisy ubezpieczenia turystycznego, które obejmują również ryzyka związane z COVID-19. Co do zasady, ubezpieczyciele przyjmują 7 ryzyk, wśród których najistotniejsze to pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia w razie, gdyby nasz pobyt za granicą miał ulec wydłużeniu z powodu skierowania na kwarantannę bądź izolację, a nadto rekompensata ewentualnych kosztów leczenia i hospitalizacji oraz zwrot kosztów podróży powrotnej do kraju po wyzdrowieniu. Co za tym idzie, ważne, aby dana polisa chroniła przynajmniej w zakresie tych 3 z 7 ryzyk ogólnych. Pozostałe obejmują kwestie mniej istotne, choć również warte rozważenia (im szerszy zakres ochrony, tym wyższa wartość składki na ubezpieczenie).

COVID-19 pokrzyżował Ci plany turystyczne? Nie przejmuj się na zapas i zgłoś się do CITO! Nasi specjaliści bezpłatnie przeanalizują Twój przypadek, a następnie pomogą w procesie likwidacji Twojej szkody. Nie zwlekaj – dzwoń! Nasi konsultanci oczekują na Twój kontakt pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#covid #covid_19 #sars_cov_2 #sars #koronawirus #pandemia #epidemia #stanepidemii #wycieczka #urlop #podróż #turystyka #ferie #feriezimowe #narty #snowboard #narciasrstwo #snowboarding #narciarstwozjazdowe #narciarstwobiegowe #narciarstwoeksptremalne #wakacje #ubezpieczenie #polisa #odszkodowanie #świadczenieodszkodowawcze #zaniżoneodszkodowanie #dochodzenieodszkodowań #cito