Kieliszek z alkoholem

Szkoda pod wpływem…

Okres urlopowy rozpoczął się na dobre. Kto nie lubi popić grilla piwkiem, czy sięgnąć po coś mocniejszego pod wieczór? Alkohol, a często też inne środki odurzające, nierozerwalnie wiążą się z wakacjami – ważne, aby korzystać z nich odpowiedzialnie! O ile oczywistym jest, że będąc pod ich wpływem nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych, a ich spożycie wpłynie na decyzję ubezpieczyciela, o tyle nie każdy zdaje sobie sprawę, że większość polis na życie wyłącza odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń za szkodę powstałą na skutek spożycia alkoholu, czy innych substancji psychoaktywnych. Jeżeli będąc pod wpływem, przykładowo wywrócimy się i rozbijemy głowę, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków są jednakże często w tym zakresie niejednoznaczne. Nie zawsze bowiem alkohol jest bezpośrednią przyczyną powstania szkody, a co za tym idzie, nie każde stanowisko odmowne ubezpieczyciela jest zasadne. Dlatego też, jeżeli już przytrafi nam się nieszczęście, a byliśmy pod wpływem alkoholu, należy w pierwszej kolejności ocenić, czy szkoda jest bezpośrednim skutkiem spożycia, czy też po prostu przytrafiła nam się akurat w czasie, gdy pozwoliliśmy sobie na przysłowiowe „procenty”.

Jeżeli masz wątpliwości co do słuszności stanowiska ubezpieczyciela, uważasz, że „na trzeźwo” też doszłoby to podobnej szkody, koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Nie zwlekaj – dzwoń! Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.
#urlop #wakacje #alkohol #narkotyki #nnw #oc #ocwżyciuprywatnym #szkoda #szkodapodwpływem #szkodawpodróży #ubezpieczenie #wypadek #nieszczęśliwywypadek #odszkodowanie #zadośćuczynienie #cito