Banknoty, sprzedaż szkody

Potrzebujesz gotówki na naprawę auta? Sprzedaj szkodę!

Towarzystwo Ubezpieczeniowe to duży koncern, zatrudniający wielu specjalistów, których zadaniem jest takie wyliczenie wartości szkody, aby wypłacić jak najniższe odszkodowanie. Gdy otrzymamy zaniżone odszkodowanie, a odwołania od decyzji również nie przynoszą większego efektu, pozostaje skorzystanie z drogi sądowej. A to oznacza że Twoje auto wciąż stoi nienaprawione. W takim wypadku warto wziąć pod uwagę sprzedaż szkody.

Kiedy mogę sprzedać szkodę?

W przypadku szkody o charakterze majątkowym, czyli uszkodzenia samochodu, szkodę najlepiej jest sprzedać maksymalnie w ciągu trzech lat od dnia zdarzenia (okres przedawnienia), powodującego jej powstanie.

Jak przebiega proces sprzedaży szkody?

Gdy już zdecydujemy się na sprzedaż roszczenia, należy skontaktować się z kancelarią zajmującą się dochodzeniem odszkodowań i przedstawić dokumenty dotyczące szkody. Kancelaria przeanalizuje przedstawione materiały i przygotują kosztorys, w którym ustalona zostanie rzeczywista kwota do wypłaty. Poszkodowany nie ponosi w związku z tym żądnych kosztów – wszystkie czynności odbywają się bezpłatnie. Również rezygnacja ze współpracy z kancelarią, po przedstawieniu przez kancelarię propozycji odkupienia szkody, nie niesie ze sobą żadnych kosztów.

Gdy podejmiemy pozytywną decyzję, następuje podpisanie umowy, zakończenie pozostałych formalności i wypłata środków.

Podsumowując – sprzedaż szkody to prostsza droga do odzyskania należnych pieniędzy, niż występowanie z pozwem. Jeśli chcesz uzyskać odszkodowanie w należnej wysokości, zgłoś się do CITO. Zatrudniamy najlepszych specjalistów w Szczecinie!

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#szkoda #oc #kolizja #wypadek #szkodanapojezdzie #ubezpieczenie #polisa #odszkodowanie #swiadczenieodszkodowawcze #zanizoneodszkodowanie #dochodzenieodszkodowan #cesja #cesjawierzytelnosci #przelewwierzytelnosci #cito