Ulica, samochody w deszczu

Odszkodowanie za zalanie lub podtopienie

W środę 30 czerwca nad województwem zachodniopomorskim przeszły gwałtowne burze z intensywnymi opadami deszczu. W wielu miejscach nadmiar wody nie zdołał zostać odprowadzony przez kanalizację, co w rezultacie doprowadziło do jej nagłego wezbrania. Ulicami Szczecina płynęły potoki, a gdzieniegdzie woda miała głębokość nawet kilkudziesięciu centymetrów. W rezultacie zalanych zostało wiele domów, piwnic, garaży i samochodów. Czy w takiej sytuacji poszkodowani mogą liczyć na odszkodowania? Niestety nie w każdym przypadku. Właściciele zalanych pojazdów objęci ochroną w ramach posiadanych polis AC mogą być ubezpieczeni również od ryzyka powodzi/zalania, niemniej dotyczy to najczęściej najwyższych i najdroższych wariantów ubezpieczenia. Właściciele podtopionych nieruchomości posiadający polisy również muszą upewnić się, czy zakres ochrony ubezpieczeniowej obejmuje opisane ryzyka. Problematyczne pozostaje jednak definiowanie powodzi, czy zalania przez ogólne warunki danego ubezpieczenia. Zakłady ubezpieczeń będą też z pewnością usiłowały uchylić się od odpowiedzialności powołując się na działanie tzw. „siły wyższej”, a więc niemożliwego do przewidzenia i zapobieżenia zdarzenia nagłego, gwałtownego o charakterze zewnętrznym.

Choć szanse na uzyskanie odszkodowania mogą zdawać się znikome, to jednak ubezpieczyciele najczęściej nie mają racji. Nie pozwól wprowadzić się błąd i koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Zanim zrezygnujesz z dalszej walki, pozwól najpierw ocenić swój przypadek specjalistom! Nie zwlekaj – dzwoń! Nasi konsultanci oczekują na Twój kontakt pod numerami:

91 483 70 14
508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#ac #szkoda #ubezpieczenie #polisa #ubezpieczeniesamochodu #ubezpieczeniedomu #ubezpieczeniemieszkania #szkodanapojezdzie #szkodanamieniu #zalanie #podtopienie #powódź #deszcz #ulewa #opady #opadydeszczu #gwałtowneopady #intensywneopady #odszkodowanie #swiadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowan #cito