Pasy na jezdni

Odszkodowanie za zachlapanie pojazdu farbą

Nieostrożni pracownicy malujący pasy drogowe, albo maszynowe nakładanie farby przemysłowej na konstrukcje stalowe – to tylko pojedyncze przykłady sytuacji, w których może dojść do zachlapania naszego samochodu. Używane w trakcie tego rodzaju robót farby cechują się znaczną trwałością i na stałe przywierają do malowanych powierzchni. Niektóre z nich, jak na przykład farby epoksydowe, wręcz wżerają się w materiał, na który są nanoszone. Co za tym idzie, każda kropla takiej farby, która spadnie na zaparkowany obok pojazd, jest właściwie nieusuwalna. Zespala się z powłoką lakierniczą samochodu, a jej zdrapanie powoduje odprysk lakieru. Niestety, w przypadku tego rodzaju szkód, ubezpieczyciele najczęściej kwalifikują pojazd jedynie do czyszczenia i polerowania. Nawet profesjonalne myjki i środki czyszczące nie radzą sobie z usunięciem plam, a często mogą nawet pogorszyć sytuację! Polerowanie z kolei niesie za sobą każdorazowo uszczuplenie warstwy lakieru, czego na pierwszy rzut oka nie dostrzeżemy. Dopiero badania grubości powłoki specjalnym miernikiem wykaże, że nasz lakier ma nieodpowiednio niską grubość, a w konsekwencji nie chroni naszego pojazdu przed korozją tak, jak przewidywał jego producent. Jedyną właściwą technologią naprawy zachlapanego farbą przemysłową pojazdu jest jego pełne lakierowanie, często wrz z wymianą elementów plastikowych i szyb.

Jeżeli jesteś osobą poszkodowana tego rodzaju zdarzeniem i ubezpieczyciel nie chce uznać szkody bądź kwalifikuje ją jedynie do czyszczenia i polerowania za zaledwie kilkaset złotych, koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. My wiemy, jak należy sobie radzić w tego typu sytuacjach. Nie zwlekaj – dzwoń! Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#oc #ac #zachlapanie #zachlapaniepojazdu #zachlapaniefarbą #zachlapaniepojazdufarbą #zachlapaniesamochodu #zachlapaniesamochodufarbą #pochlapanie #pochlapaniesamochodu #pochlapaniesamochodufarbą #pochlapaiepojazdu #pochlapaiepojazdufarbą  #samochód #motor #motocykl #plama #plamy #plamyfarby #plamyodfary #odszkodowanie #swiadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowan #cito