Słońce w chmurach

Odszkodowanie za udar słoneczny?

Jeżeli posiadasz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i jesteś osobą, która doznała urazu na skutek zasłabnięcia w upale, masz szansę otrzymać świadczenie odszkodowawcze. Zaznaczyć należy, że samo zasłabnięcie nie stanowi jeszcze szkody w rozumieniu większość ogólnych warunków ubezpieczenia. Co innego, jeśli na skutek niemocy osoba poszkodowana upadnie i dozna jakiegoś urazu, albo zasłabnie za kierownicą i ulegnie wypadkowi drogowemu. Co do zasady, nieszczęśliwym wypadkiem określa się powodujące szkodę zdarzenie nagłe wywołane czynnikiem zewnętrznym. Ubezpieczyciele błędnie przyjmują, że tego rodzaju zdarzenie stanowi szkodę spowodowaną czynnikiem wewnętrznym – reakcją ludzkiego organizmu – tracą jednak z pola wiedzenia fakt, zgodnie z którym odpowiedzialną za taką sytuację jest wysoka temperatura powietrza, która bezsprzecznie stanowi czynnik o charakterze zewnętrznym. Reakcja ciała jest odpowiedzią na działanie upału, a nie na odwrót! Ciekawe, prawda? My takie ciekawostki lubimy i potrafimy skutecznie z nich korzystać.

Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną jakimkolwiek zdarzeniem losowym życia codziennego, koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Nie zwlekaj – dzwoń! Nasi konsultanci oczekują na Twój kontakt pod numerami:

91 483 70 14
508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#nw #nnw #szkoda #szkodanaosobie #uraz #złamanie #wypadek #nieszczęśliwywypadek #upadek #potknięcie #upał #temperatura #wysokatemperatura #zadośćuczynienie #odszkodowanie #swiadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowan #cito