Żółty telewizor – odszkodowanie za awarię sprzętu RTV i AGD

Odszkodowanie za awarię sprzętu RTV i AGD

Dodatkowe ubezpieczenie nowo zakupionego sprzętu RTV i AGD cieszy się co raz większą popularnością. Oferta opcjonalnej ochrony jest korzystna zwłaszcza w sytuacji zakupu artykułów o wysokiej wartości. Składka na ubezpieczenie często kusi relatywnie niską ceną i obietnicą szerokiego zakresu ubezpieczenia. Czy jednak zawsze warto ponieść ten dodatkowy koszt? Przede wszystkim należy upewnić się ile lat będzie obowiązywała polisa i przed czym właściwie chroni. Należy pamiętać, że każdy zakupiony artykuł korzysta przez 2 lata z zapewnionej przepisami prawa rękojmi (zwanej popularnie, aczkolwiek błędnie „gwarancją”). Jeżeli zatem dodatkowe ubezpieczenie ma trwać maksymalnie do dwóch lat, polisa taka jest zdecydowanie niekorzystna. Warto wykupić jedynie takie ubezpieczenie, które obejmie ochroną dany sprzęt przez okres dłuższy, np. do lat pięciu. Ponadto, przed podjęciem decyzji zawsze należy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, które stanowią integralną część polisy i definiują zakres ryzyk, wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, sposób wyliczania wartości szkody etc. Może się bowiem okazać, że polisa nie różni się kompletnie niczym od przewidzianej prawem rękojmi, a zatem zapłacimy za coś, co i tak z mocy prawa nam się należy. Nie trzeba dodawać, że ocena uczciwości takich umów ubezpieczenia jest wątpliwa.

Jeżeli Twój sprzęt RTV lub AGD uległ uszkodzenia i posiadasz wykupioną przy jego nabyciu polisę, koniecznie zasięgnij porady specjalistów takich, jak CITO S.C. Nie zwlekaj – dzwoń! Nasi konsultanci oczekują na Twój kontakt pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#rtv #agd #rtviagd #szkoda #szkodanamieniu #szkodanasprzęcie #awaria #uszkodzenie #polisa #ubezpieczenie #umowaubezpieczenia #ubezpieczeniesprzętu #ubezpieczeniertv #ubezpieczenieagd #odszkodowanie #swiadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowan #ogólnewarunkiubezpieczenia #owu #cito