Ulewny deszcz, burza, krople wody.

Odszkodowanie po burzy i deszczu nawalnym

Dokładnie rok, po ogromnych burzach, które przeszły nad województwem zachodniopomorskim na początku ubiegłego lata, pogoda postanowiła doświadczyć nas ponownie. W wielu miejscach nadmiar wody nie zdołał zostać odprowadzony przez kanalizację, co w rezultacie doprowadziło do jej nagłego wezbrania. Ulicami Szczecina płynęły potoki, a gdzieniegdzie woda miała głębokość nawet kilkudziesięciu centymetrów. W rezultacie zalanych zostało wiele domów, piwnic, garaży i samochodów. Zakłady ubezpieczeń z pewnością będą usiłowały uchylić się od wypłaty odszkodowań, powołując się na działanie tzw. „siły wyższej”. Rzecz w tym, że gwałtowne burze i nawalne deszcze od lat nie stanowią w Polsce zjawiska niedającego się przewidzieć, ani takiego, którego skutkom nie można zapobiec – w szczególności w okresie wiosenno-letnim. Innym, z często podnoszonych argumentów odmownych, jest powoływanie się na definicję zalania/deszczu nawalnego/ulewy etc. zawartej w ogólnych warunkach danego ubezpieczenia. Ubezpieczyciel stwierdzi przykładowo, że szkoda powstała w wyniku deszczu nawalnego, natomiast polisa obejmuje jedynie ryzyko powodzi.

Nie pozwól wprowadzić się błąd i koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Zanim zrezygnujesz z dalszej walki, pozwól najpierw ocenić swój przypadek specjalistom! Nie zwlekaj – dzwoń! Nasi konsultanci oczekują na Twój kontakt pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.
#ac #szkoda #ubezpieczenie #polisa #ubezpieczeniesamochodu #ubezpieczeniedomu #ubezpieczeniemieszkania #szkodanapojezdzie #szkodanamieniu #zalanie #podtopienie #powódź #deszcz #ulewa #opady #opadydeszczu #gwałtowneopady #intensywneopady #odszkodowanie #swiadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowan #cito