Ubezpieczenie OC, podpisywanie umowy

Nie warto kupować najtańszego OC

Składka na ubezpieczenie komunikacyjne potrafi przyprawić o zawrót głowy. Ceny polis stale rosną, a zakłady ubezpieczeń wypłacają co raz niższe odszkodowania. Raz do roku w życiu każdego kierowcy przychodzi czas przykrego obowiązku wykupienia ubezpieczenia pojazdu. Całkowicie naturalnym jest, że każdy stara się znaleźć możliwie najtańszą polisę. Ale, czy aby na pewno wraz z niską ceną idzie w parze jakość i gwarancja? Niestety nie. Obrazowym przykładem była duńska Spółka GEFION insurance AS, dla której polisy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej sprzedawała POLINS Sp. z o.o. Cena była kusząca, znacznie poniżej średniej rynkowej, co skutkowało dużym zainteresowaniem ofertą zagranicznego ubezpieczyciela. W rezultacie, GEFION Insurance AS zdobyła w Polsce całą rzeszę klientów, zadowolonych z konkurencyjnej stawki i przekonanych o rzekomo wysokiej jakości usług. Szybko jednak okazało się, że ubezpieczyciel stał się niewypłacalny. Dumpingowe ceny nie pozwoliły na zagospodarowanie odpowiedniej rezerwy na poczet przyszłych odszkodowań i GEFION Insurance AS musiała ogłosić upadłość, zostawiając tysiące poszkodowanych bez należnych im świadczeń. W konsekwencji, wielu ubezpieczonych w tej Spółce musiało pokryć szkody z własnej kieszeni.

Doświadczenie CITO nakazuje doradzić, aby nie korzystać z ofert niesprażonych ubezpieczycieli. Niska cena polisy powinna zawsze wzbudzić pewne podejrzenia, a oferowany produkt należy zweryfikować. Jeżeli o danej firmie słyszmy po raz pierwszy, bezpieczniej będzie wybierać spośród propozycji zakładów o ugruntowanej pozycji na rynku.

Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną w kolizji komunikacyjnej i masz problem z uzyskaniem należnego Tobie odszkodowania, koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Nasi specjaliści przeanalizują Twój przypadek, a następnie pomogą przeprowadzić Cię przez proces likwidacji szkody. Nie zwlekaj – dzwoń! Nasi konsultanci oczekują na Twój kontakt pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#oc #ac #szkoda #szkodanapojeździe #wypadek #kolizja #szkodacałkowita #szkodaczęściowa #odszkodowanie #swiadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowan #polisa #umowaubezpieczenia #ogólnewarunkiubezpieczenia #owu #cito