Stary telefon z tarczą

Nie daj się zmanipulować ubezpieczycielowi!

Zakłady ubezpieczeń co raz częściej stosują wątpliwie uczciwą praktykę zawierania z poszkodowanymi ugód telefonicznych. Konsultant ubezpieczyciela dzwoni do poszkodowanego i przedstawia ofertę „nie do odrzucenia”, przekonując nieprawdziwie, że oferta ta jest ważna tylko w tej chwili, a po zawarciu ugody pieniądze zostaną wypłacone „od ręki”. Ewentualne odrzucenie propozycji miałoby nieść za sobą negatywne konsekwencje, a nawet całkowicie uniemożliwić uzyskanie świadczeń odszkodowawczych w danej sprawie. Warunkiem porozumienia jest jednakże zrzeczenie się przez poszkodowanego wszelkich dalszych roszczeń powstałych na gruncie danego zdarzenia szkodowego, a co za tym idzie – zgoda na zakończenie sporu bez możliwości uchylenia się od skutków zawartej ugody w jakiejkolwiek formie. Oferowana w taki sposób kwota świadczenia jest rzecz jasna rażąco nieproporcjonalna do wartości szkody. Zaniżenie odszkodowania może sięgać nawet kilkuset procent.

Pamiętaj! Nie musisz się godzić na narzucane Ci przez ubezpieczyciela warunki, a niewrażenie tej zgody nie niesie dla Ciebie żadnych negatywnych skutków! Masz prawo nie tylko warunki te negocjować, ale i zażądać wydania decyzji w sprawie, a następnie podjąć próbę ewentualnego odwołania się od niekorzystnego stanowiska ubezpieczyciela. Zawarcie ugody powinno kończyć, a nie rozpoczynać proces likwidacji Twojej szkody i nie zawsze jest korzystne.

Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną w jakimkolwiek zdarzeniu losowym życia codziennego, koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Zanim zdecydujesz się zawrzeć ugodę z ubezpieczycielem, pozwól nam ocenić, czy jego oferta jest uczciwca! Nie zwlekaj – dzwoń! Nasi konsultanci oczekują na Twój kontakt pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#oc #ac #nnw #kolizja #szkoda #szkodanapojezdzie #szkodanaosobie # szkodanamieniu #wypadek #wypadekdrogowy #nieszczesliwywypadek #ubezpieczenie #odszkodowanie #zadoscuczynienie #swiadczenieodszkodowawcze #ugoda #ugodazubezpieczycielem #dochodzenieodszkodowan #kancelaria #kancelariaprawna #cito