Narciarz na stoku

Na narty tylko z odpowiednią polisą!

Sezon narciarski w pełni. Uczniowie niebawem rozpoczną ferie zimowe, a stoki zaleje fala miłośników białego szaleństwa. Jako, że jest to sport kontuzjogenny, przed wyjazdem warto zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie. Często, wykupując polisę turystyczną, nie analizujemy szczegółowo jej zakresu i ogólnych warunków ubezpieczenia. Kusi nas niska cena, a samą ochronę traktujmy raczej jako przykrą konieczność, nie poświęcając jej odpowiednio dużo uwagi. W rezultacie, gdy przytrafia nam się nieszczęście, okazuje się, że doznana przez nas szkoda nie kwalifikuje się do wypłaty odszkodowania.

Na co zatem należy uważać przy zawieraniu umowy ubezpieczenia na narty? Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy polisa obejmuje konkretną dyscyplinę sportową, a więc narciarstwo. Często warunki ubezpieczenia dzielą ją bardziej szczegółowo, a więc na narciarstwo zjazdowe, biegowe, ekstremalne oraz snowboarding. Ponadto warto, aby polisa obejmowała swoim zakresem nie tylko następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW), ale i odpowiedzialność cywilną (OC). W ten sposób uchronimy się przed znacznymi wydatkami w sytuacji, gdy to my spowodujemy wypadek na stoku. Dobrze, jeśli polisa będzie również chronić nasz sprzęt od ryzyk kradzieży, uszkodzenia, czy zagubienia. Jeśli na narty jedziemy za granicę, warto aby ubezpieczenie obejmowało również zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji etc.

Jeśli przytrafiło Ci się narciarskie nieszczęście, koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Nasi specjaliści Czekaja na Twoje zgłoszenie! Nie zwlekaj – dzwoń! Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#oc #nnw #wypadek #nieszczęśliwypadek #szkoda #szkodanaosobie #szkodaosobowa #uraz #kontuzja #złamanie #zwichnięcie #ubezpieczenie #polisa #upadek #poślizgnięcie #narciarstwo #narciarstwozjazdowe #narciarstwobiegowe #narciarstwoekstremalne #snowboarding #narty #snowboard #kurortnarciarski #stok #nastoku #jesień #zima #lód #śnieg #zadośćuczynienie #odszkodowanie #świadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowań #cito