Schody, czerwone buty

My się zimy nie boimy!

Zima faktycznie czasem bywa zła. Wraz z nastaniem mrozów, zdarzają się też nieszczęśliwe wypadki. Gdy temperatura spada poniżej zera i na drogach oraz chodnikach pojawia się lód, zarządcy powinni pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników ruchu. Mowa tu oczywiście o regularnym odśnieżaniu jezdni, czy ciągu pieszego, ale i o stosowaniu środków odmrażających, takich jak sól, czy chociaż zmniejszających śliskość nawierzchni, jak, np. piasek.

Zarządca jednego ze szczecińskich osiedli nie dopełnił swoich zimowych obowiązków i zaniechał posypania schodów solą, czy piaskiem. Jedna z naszych Szanownych Klientek nieświadoma zagrożenia poślizgnęła się na jednym ze stopni i na skutek upadku doznała urazu kręgosłupa. Spółdzielnia odmówiła zapłaty zadośćuczynienia wykazując, że za utrzymanie porządku odpowiedzialna jest firma sprzątająca. Poszkodowana zgłosiła się z prośbą o pomoc do CITO. Nasze Biuro zgłosiło szkodę do wskazanego przez zarządcę przedsiębiorcy. Jak się okazało, ten nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczenia OC, a co za tym idzie, odpowiedzialność za szkodę spoczywała bezpośrednio na nim. Chcąc uniknąć uciążliwego procesu sądowego i dodatkowych kosztów z tym związanych, firma przystała na wynegocjowaną przez CITO ugodę, na mocy której wypłaciła na rzecz poszkodowanej kwotę 20.000,00 PLN zadośćuczynienia.

Ty też nie musisz bać się zimy, bo masz pod ręką CITO! Jeśli przytrafiło Ci się podobne nieszczęście, zgłoś się do nas po bezpłatną poradę. Nasi specjaliści Czekaja na Twoje zgłoszenie! Nie zwlekaj – dzwoń! Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#oc #nnw #wypadek #nieszczesliwypadek #szkoda #ubezpieczenie #polisa #upadek #poslizgniecie #zima #lod #snieg #szkodanaosobie #szkodaosobowa #zadoscuczynienie #odszkodowanie #swiadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowan #cito