Dom z niebieskim dachem

Czy warto ubezpieczyć swój dom?

Oczywiście, że warto! A jednak wciąż bardzo wiele osób tego nie robi. Najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest motywacja finansowa. Ale czy aby na pewno uzasadniona? Składki na ubezpieczenie nieruchomości oscylują w granicach od 100,00 do nawet ponad 2.000,00 zł. Są one uzależnione od zakresu ochrony ubezpieczeniowej, wielkości naszego lokum, ilości osób stale w nim zamieszkujących oraz deklarowanej wartości nieruchomości i znajdującego się w niej mienia ruchomego. Dobre ubezpieczenie średniego mieszkania (ok. 60 m2), to koszt rzędu 300,00 – 400,00 zł, przy czym pamiętać należy, że każdorazowo składka ubezpieczeniowa naliczana jest w skali roku i może zostać rozłożona na kilka rat (np. płatnych co kwartał). W rezultacie nasz domowy budżet nie ucierpi w sposób znaczący, a często koszt ubezpieczenia staje się wręcz niemal nieodczuwalny. W zamian za to możemy cieszyć się ochroną naszego domu. Co więcej, aktualnie oferowane polisy najczęściej obejmują również bardzo istotne ubezpieczenie mieszkańców od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, które pomoże nam w razie, gdy to my wyrządzimy komuś szkodę (np. w sytuacji, gdy zalejemy sąsiada, albo nasza pociecha zarysuje rowerkiem czyjś zaparkowany samochód, czy też nasz pies pogryzie czyjeś meble ogrodowe). Współczesne polisy, to również tzw. domowy assistance, z którego możemy skorzystać, gdy np. zepsuje nam się pralka, komputer albo zatnie zamek w drzwiach. To również często dodatkowa ochrona medyczna mieszańców, ale i zwrot kosztów leczenia weterynaryjnego naszych zwierząt.

Szkody na mieniu potrafią być naprawdę znaczne, liczone w dziesiątkach, a nawet setkach tysięcy złotych. Relacja straty na poczet wykupienia ubezpieczenia, do korzyści w razie ewentualnej szkody jest zatem korzystna już na pierwszy rzut oka, a gdy już przytrafi nam się jakieś nieszczęście, warto zasięgnąć opinii specjalistów takich, jak CITO S.C.

Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną jakimkolwiek zdarzeniem losowym życia codziennego, koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Nie zwlekaj – dzwoń! Nasi konsultanci oczekują na Twój kontakt pod numerami:

91 483 70 14
508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#oc #ocwżyciuprywatnym #nw #nnw #ubezpieczeniedomu #ubezpieczeniemieszkania #assistance #szkoda #szkodanaosobie #szkodanamieniu #szkodarzeczowa #wypadek #nieszczęśliwywypadek #odszkodowanie #zadośćuczynienie #swiadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowan #polisa #umowaubezpieczenia #ogólnewarunkiubezpieczenia #owu #cito