Zima, droga w lesie

12.000,00 PLN za upadek na oblodzonej drodze powiatowej!

Jeżeli droga publiczna nie posiada wzdłuż jezdni chodnika, ani pobocza, prawo dopuszcza możliwość ruchu pieszego, z wyłączeniem dróg szybkiego ruchu i autostrad. W takiej sytuacji pieszy musi iść po swojej lewej stronie – przeciwlegle do kierunku ruchu – i trzymać się krawędzi jezdni.

Jedna z naszych Szanownych Klientek, poruszając się pieszo drogą powiatową bez chodnika i pobocza straciła równowagę na śliskiej nawierzchni jezdni i upadła z impetem doznając urazu w postaci złamania kości promieniowej ręki prawej. Poszkodowana zgłosiła szkodę samodzielnie do ubezpieczyciela zarządcy drogi, lecz uzyskała decyzję odmowną. Ubezpieczyciel zarzucił jej, że w miejscu powstania szkody nie miała prawa poruszać się pieszo, a nadto, że zarządca nie odpowiada za panującą gołoledź, bowiem jest ona wynikiem działania siły wyższej. Nie godząc się z takim stanowiskiem poszkodowana poprosiła o pomoc CITO. Wobec nieustępliwości ubezpieczyciela, nasze Biuro skierowało sprawę na drogę sądową. Sąd uznał roszczenie naszej Klientki, w całości podzielając argumentację pozwu i zasądził na jej rzecz kwotę 12.000,00 PLN zadośćuczynienia.

Jeśli spotkało Cię podobne nieszczęście zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę! Nasi specjaliści przeanalizują Twój przypadek, a następnie pomogą uzyskać należne Ci świadczenia odszkodowawcze.

Nie zwlekaj – dzwoń! Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#oc #nnw #szkoda #szkodanaosobie #szkodaosobowa #zarzadca #ubezpieczenie #polisa #wypadek #nieszczesliwywypadek #odszkodowanie #zadoscuczynienie #swiadczenieodszkodowawcze #potkniecie #upadek #poslizgniecie #cito