Jesień, ścieżka, liście

Zadośćuczynienie za upadek na liściach

Rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Jak co roku, jest to pora opadania liści z drzew. Pokrywają one chodniki kolorowymi warstwami i, choć ma to swój urok, to jednak stwarza też duże zagrożenie dla pieszych. Na liściach bardzo łatwo się poślizgnąć, zwłaszcza gdy są mokre po opadnięciu porannej mgły, czy też jesiennym opadzie deszczu. Warstwa opadłych liści pokrywa też często zamarznięte kałuże, tworząc tym samym całkiem groźne pułapki. Jest ona przy tym na tyle cienka, że nie amortyzuje upadku i pieszy uderza z impetem o twardą nawierzchnię chodnika, co w konsekwencji bardzo często prowadzi do powstania poważnych urazów.

Odpowiedzialność za szkody tego rodzaju ponosi każdorazowo zarządca terenu, na którym doszło do zdarzenia bądź też profesjonalna firma, której zarządca powierzył zadanie grabienia liści. To na tych podmiotach spoczywa obowiązek dbania o taki stan chodnika, który nie stwarza zagrożenia dla korzystających z niego osób. Dotyczy to nie tylko gmin i zakładów komunalnych, ale również właścicieli prywatnych. Niestety, bardzo często ustalenie zarządcy danego odcinka chodnika stwarza spore problemy. Następnie, gdy już zdołamy ustalić kto odpowiada za miejsce zdarzenia, sprawca zaniechania próbuje uchylić się od odpowiedzialności. Aby uniknąć tych kłopotów, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów takich, jak CITO!

Pamiętaj, że równolegle możesz również otrzymać świadczenie odszkodowawcze z własnej polisy dobrowolnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jeśli przytrafiło Ci się podobne nieszczęście, nie strzęp nerwów na samodzielną walkę ze sprawcą szkody. Koniecznie zgłoś się do CITO po bezpłatną poradę. Nasi specjaliści Czekaja na Twoje zgłoszenie! Nie zwlekaj – dzwoń! Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami:

+48 91 483 70 14
+48 508 589 589

bądź drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

biuro@cito.szczecin.pl

Możesz nas również odwiedzić w Biurze i porozmawiać z nami bezpośrednio. Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

#oc #nnw #wypadek #nieszczęśliwywypadek #szkoda #ubezpieczenie #polisa #upadek #poślizgnięcie #liście #jesień #lod #snieg #szkodanaosobie #szkodaosobowa #zadoscuczynienie #odszkodowanie #swiadczenieodszkodowawcze #dochodzenieodszkodowan #cito