Rekordowe odszkodowanie w 2016 roku

W Polsce uzyskano jedno z najwyższych odszkodowań – na rzecz poszkodowanego w wypadku ubezpieczyciel wypłacił ponad dwa miliony siedemset tysięcy złotych. Warto wspomnieć, że nie obyło się bez długiej batalii w sądzie: postępowanie przedsądowe trwało ponad rok, a proces sądowy trwał ponad dwa lata. Ubezpieczyciel nie przystąpił do próby zawarcia ugody, wypłacając poszkodowanemu jedynie kwotę 4 000 zł. Tak wysokie odszkodowanie to zasługa firmy, która podjęła się prowadzenia sprawy. I jest to kolejny dowód na to, że warto korzystać z usług profesjonalistów.

Dlaczego firma ubezpieczeniowa proponowała bardzo zaniżoną sumę odszkodowania?

Firmy ubezpieczeniowe od około 2 lat nie chcą rozwiązywać sporów ze swoimi Klientami podczas negocjacji ugodowych. Ubezpieczyciele doprowadzają do procesów sądowych, bo taka polityka jest dla nich najbardziej opłacalna. Dzieje się tak dlatego, że tylko 2 na 10 poszkodowanych decyduje się na uczestnictwo w procesie sądowym. Natomiast składki, jakie wszyscy Klienci opłacają, są wysokie – mają zabezpieczyć ubezpieczyciela na wypadek wytoczenia sprawy w sądzie przez każdego z poszkodowanych.

Czy warto samodzielnie ubiegać się o odszkodowanie?

Jeżeli tylko skutek będzie zadowalał samego zainteresowanego, ten powinien ubiegać się o odszkodowanie. Ponieważ nie każda sprawa o odszkodowanie jest taka sama, warto zasięgnąć rady u profesjonalistów. Dopiero po takim spotkaniu poszkodowany powinien decydować, czy poradzi sobie sam, czy zleci prowadzenie sprawy wyspecjalizowanej firmie. W CITO nie pobieramy żadnych opłat wstępnych – dopiero po uzyskaniu odszkodowania Klient rozlicza się z naszym biurem.

W jakich sytuacjach najczęściej ubiegamy się o odszkodowanie? Ile mamy na to czasu?

Najczęściej to ofiary wypadków komunikacyjnych dochodzą swoich praw u ubezpieczyciela. W zależności od tytułu roszczenia, mamy od 3 do 20 lat na podjęcie starań o odszkodowanie.