Firma Cito sponsorem Rajdu Złombol

Czym jest ZŁOMBOL?

… Przede wszystkim przygodą w nieznane, którą przebywamy nadszarpniętymi zębem czasu pojazdem produkcji lub zamysłu komunistycznego. Nie straszne nam upały, długie podjazdy, wymiany części w warunkach survivalowych czy skrajne wyczerpanie.

Edycja 2017 odbyła się pod nazwą „The Biskaya Edition” i przebiegała przez: Czechy, Niemcy, Francję i Hiszpanię. Termin: 02.09 – 06.09.2017.

Opis ze organizatorów:

Zatoka Biskajska oraz Kraj Basków od dawna siedzą w naszych głowach! Nie możemy się doczekać aż nasze bolidy będą mogły eksplorować te złombolowo nieodkryte tereny. Zatoka ciągnie się od ujścia Loary aż do pięknych kurortów w krainie Basków. Przez całą tą niesamowitą trasę będzie nam towarzyszył potężny wietrzny Atlantyk i jego ogromne fale. Po drodze zwiedzimy Bordeaux w ramach uzupełnienia zapasów wina :-), będziemy mogli wspinać się na „Dune du Pyla” (największa wydma w Europie pod kątem objętości piasku, ponad 60.000.000 kubików co brzmi dość imponująco), aby później relaksować się w pięknych lasach sosnowych lub skoczyć na kite’a na jednej z nielicznych plaż. Przepełnia nas zachwyt na myśl o miejscu gdzie znajduje się meta, ale nie zapominajmy, że jeszcze tam trzeba dojechać…więc cofnijmy się i jedźmy po kolei.

Droga będzie się składała z północnej i południowej części, które połączą się dopiero w Bordeaux. Północna trasa jest bardziej „romantyczna” i nastawiona na zwiedzenie . Dla tych , którzy nie chcą pominąć Paryża i po drodze będą mieli dodatkowe bonusy w postaci Drezna, Frankfurtu, Saarbrucken, Reims oraz po zwiedzeniu stolicy Francji piękny Orlean i La Rochelle. Dla ekip, którym spieszy się na plażę proponujemy Pragę, Heidelberg, Strasburg, przelot przez malowniczy rejon „Rhone-Alpes”, wulkany w parku narodowym Auvergne i w końcu połączenie się z resztą ekip na wspólnej trasie do tajemniczej krainy Basków! Meta znajduje się w pięknej miejscowości Noja, która mieści się pomiędzy Bilbao i Santander . Rejon ten słynie ze swoich krabów „Necora de Noja”

Układając dwie trasy będziemy zawsze w zasięgu innych ekip, mając jednak dużą swobodę (a o to nam podróżnikom chodzi) w układaniu trasy i modułów z bazą noclegów. To wszystko pozwoli uniknąć tłoków na kempingach.

Będziemy w jednej miejscowości ale każdy sam sobie wybiera miejsce noclegu. Na miejscu mamy kontakt z bardzo dużym kempingiem z 1000 parcel. Może uda nam się zamieszkać w jednym miejscu, ale nie ma gwarancji. Jesteśmy największym rajdem charytatywnym w Europie…to ma pewne plusy i wielkie minusy :-). Po prostu nikt się z czymś takim nie liczył….

Co do formuły wyjazdu, najważniejsza zasada – 100% uzbieranych środków przeznaczamy na zakup rzeczy , podyższenie poziomu edukacji i przygotowania do dorosłości. Nazwaliśmy ten projekt „wyrównaniem szans” .

Organizatorzy wyjazdu nie zarabiają na akacji Złombol , poświecamy swój wolny czas na jego organizację. Ta zasada pozostanie taka sama aż do ostatniej kropli ropy na ziemi ^_^ .

Aktualnie jesteśmy na etapie wielkich zmian o których nie możemy jeszcze was poinformować, ponieważ z urzędu są one objęte tajemnicą. Trzymajcie mocno kciuki! Jeśli uda nam się zrealizować chociaż 50% założeń będzie to miało ogromny wpływ na przejrzystość i przepływ informacji, zwiększenia atrakcyjności imprezy dla darczyńców.

Cel

Zebranie jak największej kwoty pieniędzy, która zostanie wykorzystana w 100% na zakup dóbr oraz wycieczek dla dzieci z domów dziecka. Zebrano ponad milion złotych!

Oficjalna strona Rajdu

zlombol.pl

Zdjęcia załogi sponsorowanej przez Cito